Наша громада займається різносторонньою діяльністю. Ми маємо багато українських організацій: найбільший в США відділ Союзу Українок, Українсько-Американський Клюб південно-західної Флориди, Українсько-Американська Організаця Ветеранів, Громадський Комітет, Товариство Української Мови ім. Т. Шевченка, Чоловічий Товариський Клюб, організації пов’язані з діяльністю церкви та інші(SeeOrganizations and Calendar).

         Засновники цієї громади передбачали, що Сарасота і її околиці можуть запропонувати набагато більше ніж Український Осередок. Сарасота з надзвичайно цікавим навколишнім середовищем по праву вважається культурною перлиною Флориди. The Ringling Museum відомий багатою художньою галереєю епохи Відродження і мистецтвом стилю Бароко. Крім цього тут є the Sarasota Opera,  the Sarasota and the Venice symphony orchestras, щорічний Sarasota Film Festival, багаточисленні театри, музеї, виставки, ботанічні сади, парки,  й ін. (See Cultural Environment).  

          Південно-західна Флорида є одним з найпривабливіших місць в Америці для життя, праці і творення сім’ї. Цьому завдячує і високий рівень шкільної освіти. Пляж Siesta Key, з своїм сніжно- білим розкішним піском, постійно визначається як найкращий в США. Тепла сонячна погода, чисте повітря, чудові пляжі, тепле море зробили дану місцевість всесвітньо відомою. Журнал Forbes назвав Сарасоту одним з найкращих місць для бізнесу і кар’єри, а журнал   Money визнав її найкращим малим містом Америки, одним з найкращих для проживання на пенсії і одним з міст з найкращою системою охорони здоров’я.                            
           Наш “райський куточок” простягається від  Greater Sarasota, включаючи Bradenton, Osprey, Venice, Nokomis, North Port, Englewood, до Ft. Myers і Naples.  Сюди дуже легко добиратися літаком через Tampa, Sarasota або Ft. Myers міжнародні аеропорти. Існує навіть можливість привезти автомобіль з півночі дуже зручним авто поїздом.

Український Релігйний і Культурний Центр Св. Анрія                Українська Католицька Церква Св. Марії

        П’ятсот років тому іспанський дослідник Ponce de Leon відкрив дивовижну землю покриту чудовою рослинністю і з теплими мінеральними джерелами. Він назвав її землею квітів- La Florida-  і землею з “Джерелом Молодості”.                                                                                                                          
        Більше ніж чотириста років після того, в 1975 році, група украЇнських дослідників з півночі США  і Канади, заново відкрили це “Джерело Молодості” і, недалеко від нього, в околиці North Port, створили  УкраЇнський Релігійний і Культурний Центр ім. Св. Андрія, загальновідомий як Осередок.          
       З часом багато украЇнців переселилися в цю частину Флориди з середнього заходу, північного сходу, Нью Йорку та його околиць і навіть Каліфорнії. Громада переросла в діяльну, енергійну і сильну спільноту американців українського походження, яким вдається зберігати свою українську ідентичність, пропагувати українську історію й культуру і в той же час насолоджуватися всіма благами південно-західної Флориди. Згодом  Осередок розширився за рахунок великої будівлі кондомініуму ім. Св. Андрія (Українське Село). Громада настільки збільшилася, що виникла потреба побудови нової церкви для українців-католиків. В 1992 році Собор Входа у Храм Пресвятої Богородиці (Церква Св. Марії) був збудований. Сьогодні  Собор Входа у Храм Пресвятої Богородиці є справжньою перлиною нашої громади з традиційною архітектурою, розписами, вітражами та іконами, чудовим молодим священиком і хором.   (See Churches).

Про Нас

       Це надзвичайна місцевість  з усіма привілеями  великого міста, але жити тут  легко і зручно як в  малому місті. На додаток, штат Флорида не має податку з заробітку, пропонує добрі ціни на нерухомість, спокійний вуличний рух (не перевантажений транспортом), круглорічний гольф, теніс, рибну ловлю, водний спорт, чудові високого рівня торгівельні комплекси. (See Benefits & Attributes and Sports).

Ringling Museum of Art                                                                       Sarasota Memorial Hospital

Водний Спорт                                                       Святкування                                                                  Siesta Key

          Дійсно, враховуючи чудовий клімат, культурне середовище, доброзичливу й активну Українську громаду, ми, яким пощастило тут жити, маємо занадто цікаве життя і занадто багато задоволення щоб думати про старість. Ми тут не почуваємося на пенсії, а на постійному відпочинку (vacation). Ми насправді знайшли тут Ponce de Leon’s “Джерело Молодості”.

Отже, ми дуже радимо  Вам:

  •      Приїдьте на відпочинок щоб переконатися як багато задоволення Ви тут одержите
  •      Приїдьте знову і купіть маленьке житло як snow bird
  •      Поселіться постійно в чудовому будинку біля води або на golf course  і живіть довго й щасливо